Dla dzieci

zapisy na sezon 2023/24

Aby zapisać dziecko na zajęcia, prosimy o wypełnienie formularza. Decyzję mogą Państwo podjąć po pierwszych zajęciach próbnych, które są bezpłatne.

Koszt zajęć w roku szkolnym 2023/24:
160 zł miesięcznie za pierwsze dziecko
120 zł miesięcznie za kolejnych członków rodziny

Krzyki Aikikai to organizacja non-profit. Państwa wpłaty służą utrzymaniu działania dojo Krzyki Aikikai, jako miejsca dobrego treningu dla dzieci i dorosłych.

Gdyby mieli Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 600 365 222

 

Zajęcia dla dzieci

Treningi dla dzieci to przede wszystkim dużo gier ruchowych, ćwiczenia ogólnorozwojowe i koordynacyjne oraz dobra zabawa. Techniki Aikido wprowadzamy stopniowo, odpowiednio do poziomu rozwoju psychomotorycznego dzieci w danej grupie wiekowej.

F.A.Q.

Najważniejsze sprawy

Na początek wystarczy nie krępujący ruchów, dowolny strój sportowy, spodenki zasłaniające kolana. Trenujemy na boso. Warto mieć swoje klapki, aby komfortowo korzystać z szatni i toalety.

Gdy uznacie że już pora, warto pomyśleć o białym kimonie (keiko-gi). Dla młodego aikidoki odpowiedni będzie dowolny pasujący model (kimono do aikido, judo, karate, itd).

Zajęcia dla dzieci nie uczą agresji ani stosowania przemocy. Jest to trening ogólnorozwojowy z elementami tak dobranych technik Aikido, aby rozwijać zwinność, koncentrację i dyscyplinę u dzieci, stosownie do ich wieku i możliwości.

Może, jeśli tak Wam wygodniej. Ale może również przebrać się na miejscu. W dojo są szatnie, w których można się przebrać i zostawić rzeczy.

Tak, każda osoba przed podjęciem decyzji o zapisaniu się, może wziąć udział w bezpłatnych zajęciach próbnych, żeby ocenić czy proponowana przez nas forma aktywności jest dla niej / niego odpowiednia.

W przypadku zajęć dla dzieci, prosimy  o oczekiwanie na dziecko poza salą ćwiczeń. Zarówno Waszemu, jak  i pozostałym dzieciom, będzie się łatwiej koncentrować na zajęciach.

Tak, w dojo jest miejsce, w którym można wygodnie usiąść i zaczekać na podopiecznego.  Można także skorzytać z okazji i zrobić swoje 10 tys kroków, przechadzając się po okolicy:) 

Nie. Aikido to tradycyjna japońska sztuka sztuka walki, w której nie ma zawodów ani współzawodnictwa.

Dzieci raz do roku mogą przystąpić do egzaminu na stopnie kyu.  Zdobywanie stopni nie jest celem treningu, pomaga natomiast dzieciom i rodzicom zauważyć i docenić postęp, którego dokonują dzieci uczestnicząc w treningach.